Založ si blog

Kolónia vs. Svojprávnosť!

Dnešná diskusia na TA3 a STV 1 s Robertom Ficom ma prinútila  znova dať na  papier moju optiku videnia  veci. Fico bol dominantný, argumentoval skvelo a v podstate mal vo  veľa veciach pravdu,  alebo aspoň legitimitu vlastných názorov. Napríklad  otázka ako vážne môžeme brať politiku SaS  keď  tým istým  dychom akým bojuje proti EUROVALU hovorí schváľte si ho sami. Dôvody  prečo Fico bol v takej  pohode  sú asi jasné pre každého. Bez toho  aby bol veštec  to celé predpovedal. Šesť antagonistických síl nemôže byť pokope dlho. Druhý dôvod je , že páni majstri kľúče od miešačky ma on.  Tretím dôvodom  je, že nech to  dopadne ako chce hrdinom dňa pre svojich priateľov z PES bude ON a to je do budúcnosti  veľký bianco šek. Vláda  Ivety  Radičovej  je v pate. Sulík ak nechce byť na jedno použitie nemal by si našpiniť  do vlastných  úst. SDKU a KDH majú plné zuby ako Radičovej  tak aj Sulíka a strach  z neprijatia  EUROVALU  a ochladnutia  vzťahov  s ich partnermi  na západe  je tak silný , že im  táto situácia  vyhovuje. Bugár  hrá vabank, ktorého istou náplasťou sú plusové body  u voličov SMK cez ospravedlnenie Hedvige „ mučeníčke Trianonu“. SMER nevylúčil nikdy  spojenectvo s KDH , SDKU či MOSTOM . Netreba  byť profesorom politológie  aby človek pochopil , že porazeným bude Radičová , SaS vzrastú preferencie, ale bez ambície  na budúcu vládu.

Avšak  v týchto diskusiách odzneli aj iné výroky. Fico pri argumentácii ( pochopiteľnej ),  že nebude  handrou súčasnej  koalície  de facto povedal  , že každá vláda SR sa musí podriadiť  diktátu Francúzska a Nemecka. ( povedal to nejako tak, že ak príde  táto dvojica   s ďalšou  centralizáciou  EU a SR to neprijme  aký prúser to bude ). Inými slovami SMER, SDKU-DS, KDH  a MOST sú viac  či menej uzrozumení s absolutistickou diktatúrou Nemecka a Francúzska. Ak som sa nevyjadril presne  pozrite si tú reláciu v archíve  predmetných  televízii.

Inak povedané Fico možno vedomky možno nevedomky povedal , že v politike SR a EU je našou úlohou bez ďalších  otázok prijať rozhodnutia Berlína a Paríža. Som rád , že to odznelo , Cisár je nahý a Slovensko je väčšinou a drvivou  väčšinou v parlamente brané ako kolónia Berlína a Paríža. Všetci vyššie spomenutí páni majú úplne legitímne  právo  na tento názor . V prípade SMERU je to v podstate  aj  jasná politika eurosocializmu. Takže nič nelegitímne.  Len… Páni voliči, ktorý ste volili SMER pre jeho národný program; národné je hľadanie vlastného miesta  v EU nie skákanie cez ohníky s valaškou v ruke a plnenie príkazov z vonka. Ak Róbert Fico nevysvetlí nejako , neviem ako svoj dnešný postoj , politika na Slovensku dostala  inú tvár. Strany  ako za prvej ČSR sa budú deliť na centralistické  poslušné príkazom z vonka a autonomistické hľadajúce vlastný priestor pre SR v EU. A v tomto už nejde o EUROVAL , ale o podstatu postavenia SR. Kolónia versus svojprávnosť.

Dorothy Dayová

08.11.2016

Veľmi rád čítam amerického autora jezuitu Jamesa Martina. Jeho knihy sú mnohokrát veľkým povzbudením a napriek tomu, že sú presiaknuté katolíckom duchom môže ich čítať každý bez ohľadu viac »

STOP vyvlastňovaniu lajdáctvom ministerských úradníkov . .. ?

30.08.2016

Každý právnik ma svoju právnickú srdcovku. Pre mňa je to stavebné právo. Vláda Slovenskej republiky prijala v predchádzajúcom volebnom období myšlienku novelizácie stavebného zákona. Vzhľadom viac »

K novelizácii stavebného práva 2. možnosť pro-rodinného rozmeru v novom stavebnom zákone

17.05.2016

V sérii blogov na tému novela stavebného zákona sa ako zástupca nevládnej organizácie snažím poukazovať na niektoré inšpiratívne momenty, ktoré so sebou prináša stavebné právo. Beriem viac »

Anatolij Antonov

Novým veľvyslancom Ruska v USA je Anatolij Antonov

21.08.2017 17:26

Doterajšieho námestníka ministra zahraničných vecí Antonova označujú za zástancu tvrdej línie vo vzťahoch k USA.

Pavol Frešo, SDKÚ

Frešo sa zaťal: Križovatka Triblavina musí byť s kolektormi

21.08.2017 17:21

Bratislavský samosprávny kraj má zamietavé stanovisko k zmene stavby pred dokončením v prípade výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1.

ohen, rostov na done, rostov, rusko, poziar

Požiar v Rostove na Done zasiahol 25 domov

21.08.2017 17:02

V centre mesta Rostov na Done horí 25 obytných domov. Miestne orgány vyhlásili výnimočný stav z dôvodu požiaru, informovala agentúra TASS.

Tesco

Tesco otvorilo pri Galante najväčšie distribučné centrum v strednej Európe

21.08.2017 16:49

Svoje najväčšie distribučné centrum v strednej Európe otvorila spoločnosť Tesco v logistickom parku v obci Gáň pri Galante.

piry

"Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 65487x
Priemerná čítanosť článkov: 1819x

Autor blogu

Kategórie