Založ si blog

Kolónia vs. Svojprávnosť!

Dnešná diskusia na TA3 a STV 1 s Robertom Ficom ma prinútila  znova dať na  papier moju optiku videnia  veci. Fico bol dominantný, argumentoval skvelo a v podstate mal vo  veľa veciach pravdu,  alebo aspoň legitimitu vlastných názorov. Napríklad  otázka ako vážne môžeme brať politiku SaS  keď  tým istým  dychom akým bojuje proti EUROVALU hovorí schváľte si ho sami. Dôvody  prečo Fico bol v takej  pohode  sú asi jasné pre každého. Bez toho  aby bol veštec  to celé predpovedal. Šesť antagonistických síl nemôže byť pokope dlho. Druhý dôvod je , že páni majstri kľúče od miešačky ma on.  Tretím dôvodom  je, že nech to  dopadne ako chce hrdinom dňa pre svojich priateľov z PES bude ON a to je do budúcnosti  veľký bianco šek. Vláda  Ivety  Radičovej  je v pate. Sulík ak nechce byť na jedno použitie nemal by si našpiniť  do vlastných  úst. SDKU a KDH majú plné zuby ako Radičovej  tak aj Sulíka a strach  z neprijatia  EUROVALU  a ochladnutia  vzťahov  s ich partnermi  na západe  je tak silný , že im  táto situácia  vyhovuje. Bugár  hrá vabank, ktorého istou náplasťou sú plusové body  u voličov SMK cez ospravedlnenie Hedvige „ mučeníčke Trianonu“. SMER nevylúčil nikdy  spojenectvo s KDH , SDKU či MOSTOM . Netreba  byť profesorom politológie  aby človek pochopil , že porazeným bude Radičová , SaS vzrastú preferencie, ale bez ambície  na budúcu vládu.

Avšak  v týchto diskusiách odzneli aj iné výroky. Fico pri argumentácii ( pochopiteľnej ),  že nebude  handrou súčasnej  koalície  de facto povedal  , že každá vláda SR sa musí podriadiť  diktátu Francúzska a Nemecka. ( povedal to nejako tak, že ak príde  táto dvojica   s ďalšou  centralizáciou  EU a SR to neprijme  aký prúser to bude ). Inými slovami SMER, SDKU-DS, KDH  a MOST sú viac  či menej uzrozumení s absolutistickou diktatúrou Nemecka a Francúzska. Ak som sa nevyjadril presne  pozrite si tú reláciu v archíve  predmetných  televízii.

Inak povedané Fico možno vedomky možno nevedomky povedal , že v politike SR a EU je našou úlohou bez ďalších  otázok prijať rozhodnutia Berlína a Paríža. Som rád , že to odznelo , Cisár je nahý a Slovensko je väčšinou a drvivou  väčšinou v parlamente brané ako kolónia Berlína a Paríža. Všetci vyššie spomenutí páni majú úplne legitímne  právo  na tento názor . V prípade SMERU je to v podstate  aj  jasná politika eurosocializmu. Takže nič nelegitímne.  Len… Páni voliči, ktorý ste volili SMER pre jeho národný program; národné je hľadanie vlastného miesta  v EU nie skákanie cez ohníky s valaškou v ruke a plnenie príkazov z vonka. Ak Róbert Fico nevysvetlí nejako , neviem ako svoj dnešný postoj , politika na Slovensku dostala  inú tvár. Strany  ako za prvej ČSR sa budú deliť na centralistické  poslušné príkazom z vonka a autonomistické hľadajúce vlastný priestor pre SR v EU. A v tomto už nejde o EUROVAL , ale o podstatu postavenia SR. Kolónia versus svojprávnosť.

Dorothy Dayová

08.11.2016

Veľmi rád čítam amerického autora jezuitu Jamesa Martina. Jeho knihy sú mnohokrát veľkým povzbudením a napriek tomu, že sú presiaknuté katolíckom duchom môže ich čítať každý bez ohľadu viac »

STOP vyvlastňovaniu lajdáctvom ministerských úradníkov . .. ?

30.08.2016

Každý právnik ma svoju právnickú srdcovku. Pre mňa je to stavebné právo. Vláda Slovenskej republiky prijala v predchádzajúcom volebnom období myšlienku novelizácie stavebného zákona. Vzhľadom viac »

K novelizácii stavebného práva 2. možnosť pro-rodinného rozmeru v novom stavebnom zákone

17.05.2016

V sérii blogov na tému novela stavebného zákona sa ako zástupca nevládnej organizácie snažím poukazovať na niektoré inšpiratívne momenty, ktoré so sebou prináša stavebné právo. Beriem viac »

vladimir putin

Za naše problémy môže Putin, odkázali Rusi v prieskume

13.12.2018 12:06

"Putin vo svojich rukách sústredil moc a ľudia to cítia," uviedol sociológ Denis Volkov.

POLÍCIA: Pomoc pri zistení totožnosti

VIDEO: Po Devíne sa prechádzal zamaskovaný človek so zbraňou v ruke, polícia žiada o pomoc

13.12.2018 12:04

Obyvateľov bratislavskej mestskej časti Devín vystrašila zamaskovaná osoba, ktorá sa tam pohybovala so zbraňou.

John Sullivan

Dvojka diplomacie USA John Sullivan exkluzívne pre Pravdu: Nedáme sa využívať

13.12.2018 12:00

Je stále menej oblastí, v ktorých Washington dokáže spolupracovať s Moskvou, povedal zástupca ministra zahraničných vecí USA John Sullivan.

SAS: Programová konferencia strany

SaS nepriamo vyzvala kandidátov, aby sa vzdali v prospech Mistríka

13.12.2018 11:53

Opozičná SaS apeluje na prezidentských kandidátov, aby realisticky posúdili svoje šance vo voľbách.

piry

"Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 75149x
Priemerná čítanosť článkov: 2087x

Autor blogu

Kategórie