Založ si blog

Vianoce ante portas

Tak a Vianoce sú ante portas . Obdobie,  ktoré ma  svoje  miesto  aj keď v inej  rovine   už niekoľko tisíc  rokov . Posledné 2000 ročie , je okrem  iných vecí aj narodeninovou  oslavou.   Dnes  sme tento význam dali na tretiu  koľaj a stres  z uprataného  bytu, nákupnej horúčky a podobne  narodeninovú party  vytláča. Napriek tomu  skutočne  Vianoce  sú narodeninami  jedného chlapíka .  Pre  kresťanov  je to Syn  Boží. Pre  moslimov prorok. Pre ateistov vizionár,  ktorého myšlienky verím, že môžu zmeniť  kvalitu  ich života.

Chalanisko  to nemal  ľahké ani na začiatku . V Betleheme dáko nebolo miesta  preňho  . Tak sa narodil v chlieve .  Dnes  by som chcel predovšetkým popriať  aby sme nezopakovali  chybu Betlehemčanov.  Oslávenec  by nemal ostať vonka za  zamknutými  dverami.  Naopak  každé narodeniny  si zaslúžia  darčeky . Dávam  Vám inšpiráciu  čo by sa tak  oslávencovi mohlo páčiť. A uvidíte , že v konečnom  dôsledku obdarujete  seba.

Darček  prvý  odpustenie. Chalan  keď mal  33  tak  ho ukrižovali . On však vypísal  svojim katom  bianco šek odpustenia. „ Otče  odpusť im lebo nevedia  čo činia“. Nuž nebolo  by zlé si navzájom  odpustiť.  Poviem  príbeh.  Budhistickí mnísi  išli  k rieke a videli  tam nahú ženu ako sa bojí  prejsť cez rieku . Jeden ju zobral do náručia a tak  prešiel rieku.  Nechal ju na brehu. Po istom čase mi ostatní  začali dohovárať  , že sa dotkol ako mních  nahej  ženy.  Jeho odpoveď bola  ponaučením  pre nás:“ Ja som tú ženu nechal na brehu, ale  vy ju beriete  stále zo sebou lebo je  vo Vašich  hlavách“ . Priatelia  máme  tri dni na to  aby sme si  s každým s kým  máme spor  vysvetlili  veci , možno aj zvýšili  hlas , ale náš  problém, spor a nenávisť nechali na brehu  23, decembra  . To bude pekný darček pre oslávenca .

Darček  druhý milosrdenstvo.  Chodíme  denne  po uliciach kde vidíme  nešťastných ľudí, hladných  alebo možno náš sused  je  v depresii , úzkosti osamelý.  Ten  chlapík  z Betlehema  povedal : „Bol som hladný a dali ste mi jesť  , bol som smädný a dali ste mi piť,  a tak ďalej .“ Slovo s tým kto má  menej štastia ako my , či nejaká iná pomoc aj materiálna  , teraz  tých možností je milión  bude  pekný darček.  Zistíte,   že keď  dávate  dostávate .

Tretí  darček  radosť, vďakyzdanie. Asi som  veľký narcis  keď budem citovať  jeden svoj  výrok.  Okolo nás je oceán  pekných  vecí a jazero  zlých . Prestaňme sa topiť v jazere  bahna radšej si zaplávajme  v oceáne  šťastia. Naučme  sa tešiť z bežných  vecí  a ďakujme   za  každý úsmev a každé  ráno.  Sme na  tom  stále lepšie ako deti  v Afrike , ako bezdomovci  v Moskve  či inde na svete . Začnime debaty  pri stole s priateľmi  tým čo je pozitívne  v našom  živote. A naša  radosť sa stane  tretím darčekom.

Keď toto  zvládneme  dostaneme  veľký dar – pokoj v duši , a zistíme,- že  ten kto  dáva  dva krát  dostáva.

Pekné Vianoce  a skvelú narodeninovú párty želám .

 

Dorothy Dayová

08.11.2016

Veľmi rád čítam amerického autora jezuitu Jamesa Martina. Jeho knihy sú mnohokrát veľkým povzbudením a napriek tomu, že sú presiaknuté katolíckom duchom môže ich čítať každý bez ohľadu viac »

STOP vyvlastňovaniu lajdáctvom ministerských úradníkov . .. ?

30.08.2016

Každý právnik ma svoju právnickú srdcovku. Pre mňa je to stavebné právo. Vláda Slovenskej republiky prijala v predchádzajúcom volebnom období myšlienku novelizácie stavebného zákona. Vzhľadom viac »

K novelizácii stavebného práva 2. možnosť pro-rodinného rozmeru v novom stavebnom zákone

17.05.2016

V sérii blogov na tému novela stavebného zákona sa ako zástupca nevládnej organizácie snažím poukazovať na niektoré inšpiratívne momenty, ktoré so sebou prináša stavebné právo. Beriem viac »

sanitka , antolská , zachranná služba

Nehoda v Spišskej Belej si vyžiadala životy dvoch detí

15.08.2018 23:26

Nehoda sa stala na štátnej ceste I/77. Auto sa po tom, čo vrazilo do stromu, rozpolilo.

Taliansko Janov most zrútenie

Conte: S odobratím koncesie správcovi diaľnice nemožno čakať na justíciu

15.08.2018 22:41

Po páde mosta v Janove taliansky premiér Giuseppe Conte vyhlásil v regióne Ligúria na žiadosť miestnej správy 12-mesačný výnimočný stav.

Drogy, kokaín, heroín, kokain, heroin

Mexiko ponúklo 1,6 milióna dolárov za dolapenie narkobaróna

15.08.2018 22:04

Nemesio Oseguera Cervantes je najhľadanejší narkobarón, ktorého kartel zaisťuje dodávky heroínu do Spojených štátov.

john brennan

Trump zrušil bezpečnostnú previerku exriaditeľovi CIA

15.08.2018 21:48

Brennan je tvrdým kritikom Trumpa. Jeho tlačovú konferenciu s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na júlovom helsinskom summite označil za "vlastizradnú".

piry

"Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 72330x
Priemerná čítanosť článkov: 2009x

Autor blogu

Kategórie