Založ si blog

Postoj k Sýrii – otázka cti !

Celý  svet  pozerá s napätím   na vývoj situácie v Sýrii. Môj článok  iste patrí do série  tých protestných,  ale nechcem sa zastávať  Assada .  Hneď v úvode  musím povedať , že režim prezidenta  by iste nevyhral cenu demokracia roku .  Všemocná tajná služba  sleduje svojich občanov a vo väzniciach sa  pravidelne  využíva  vyšetrovací nástroj mučenie .   Dovolím si len  pripomenúť  však aj metódy  tajných služieb USA  ako umelé topenie , sledovanie  svojich občanova , či známy kubánsky welness pre vojnových zajatcov z Afganistanu .  Assad  v tomto svetle pobehuje  niekde medzi Obamom a latinsko-americkým diktátorom  dosadeným CIA .  Aby som bol korektný k tomuto  očnému chirurgovi  zo zapadanými školami  jeho režim je oveľa demokratickejší a liberálnejší  ako režim  amerických  spojencov Kataru a Saudskej  Arábie  .  Proti  tomuto  assadovskému režimu stojí  „ opozícia“ . Bežným nástrojom týchto „demokratov“ je rezanie hláv  za živa,  pojedanie  vnútornosti  vládnych vojakov  ideálne za živa,  či masové vraždenie kresťanov . Nehovoriac,  že časťou tejto opozície je aj Al-kaida,  ktorá bola dôvodom  vojny  v Afganistane  a Iraku. Bavíme sa  o tej demokratickej  opozícií , ktorá je schopná 11 ročného  moslimského chlapca zbičovať  preto že počúva MP3 a hudbu korán  podľa nich zakazuje.

Kto by si myslel,  že logicky by  USA krajina, ktorá ma Boha vo svojej  hymne   a hlási sa  k kresťanstvu  ide po  teroristoch   by sa  veľmi  mýlil.  Naopak  teroristi  a kanibali  sú najbližší spojenci  . Dnes pod vplyvom  chemického útoku sa chystá  ďalšia   vojna.   Kanibali   sa môžu tešiť   na to ako im  americké rakety  uľahčí ovládnutie  Sýrie   a následne   vyhľadanie   kresťanov a umiernených  moslimov .  A chemický  útok čo by dôvod  vojny ? Je všeobecne známy  názor  známej žalobkyne  HAAG-u  – trestného  tribunálu Carli del Ponte .   Ak však čakáme , že USA niekedy priznajú túto skutočnosť  nedočkáme a keďže sami  financujú  teroristov – rebelov  a teda  by sa priznali k napomáhaniu  vojnového zločinu  podobne ako UK a Francúzsko. Takýto scenár je nepredstaviteľný . Kto chce jasný dôkaz  http://slovak.ruvr.ru/2013_05_31/Syrski-ozbrojenci-pripravovali-v-Turecku-dva-chemicke-utoky/ , kto chce a ovláda turecký jazyk  môže si vyhľadať v archívoch  tieto články niečo prebehlo aj našimi médiami.  USA  vedie  o tomto  pokuse  a to je pri zločine  najhoršie  vedomosť,  že niečo zle konám  vedome.

Popis vojnových zločinov a zločinov  proti  ľudskosti  by bol  na veľmi dlhý zoznam . Z právneho hľadiska  je  dôležité  ešte rozhodnutie   medzinárodnej justície ohľadne intervencie  „humanitárneho bombardovania“  Juhoslávie  , ktoré zakazuje  takýto  postup .

Sú chvíle v živote človeka  kedy nemôže mlčať lebo mlčanie  je zločinom.  Sú chvíle v živote národa  kedy stojí pred historickou úlohou aj keď sa ho priamo netýka iba ak morálne.  Takáto  chvíľa dnes  je pred nami všetkými,  ktorí nie sú slepí a hluchí.   Národná rada SR  môže v zmysle  zákona  prijať deklaráciu , ktorou  prejaví  nesúhlas  s útokom voči Sýrii a odsúdi prenasledovanie  kresťanov  v tejto krajine  ako aj  iné zverstvá ( kanibalizmus ) páchané teroristami.  Takáto deklarácia  nebude mať právnu   silu,  ale  bude veľkým  morálnym mementom a inšpiráciu pre  ostatných .   Obzvlášť  je treba apelovať na poslancov,  ktorých marketingovým nástrojom je viera  v Boha . Rovnako  by túto výzvu  mali podporiť aj  predstavitelia slovenských  cirkví .

Drahí čitatelia  svoje blogy  píšem  väčšinou ako prezentáciu  svojich osobných názorov .  Tento je  iný .  Apelujem ním na  česť a morálku všetkých  občanov Slovenska ,  aby dotlačili poslancov  k tomu aby   dali jasné nie  terorizmu a zverstvám,  ktoré už nie sú len v Sýrii ale  ich rukopis je možné  vidieť aj v Egypte a všade  kde islamský extrémizmus dostal cez intervenciu USA zelenú.  

V mene  detí ktoré sú vraždené  a mučené,  v mene  tisícok anonymným  obetí  kresťanov, moslimov  a iných  a pre mňa ako veriaceho aj v mene Boha Vás prosím   neostaňte ticho ! Nie je  dôležitá politická  orientácia  či svetonázor  povedať nie týmto zverstvám ,  je  to  otázka elementárnej ľudskosti  a zdravého rozumu . Zdielajte túto výzvu, alebo  ju preštylizujte- vynechajte moje meno,  ale   šírte ju  aby Slovensko nebolo históriou a budúcimi pokoleniami súdené! Využite sociálne  siete  aby  bol tlak na našich bojazlivých poslancov  aby raz  za čas pochopili  čo je to česť a morálka!

Pripájam   link, ktorý hovorí  o situácia v Sýrii s pohľadu prenasledovania kresťanov , čim nechcem  relativizovať  moslimské obete :  http://www.postoy.sk/krestanski_vodcovia_zasah_syria

Dorothy Dayová

08.11.2016

Veľmi rád čítam amerického autora jezuitu Jamesa Martina. Jeho knihy sú mnohokrát veľkým povzbudením a napriek tomu, že sú presiaknuté katolíckom duchom môže ich čítať každý bez ohľadu viac »

STOP vyvlastňovaniu lajdáctvom ministerských úradníkov . .. ?

30.08.2016

Každý právnik ma svoju právnickú srdcovku. Pre mňa je to stavebné právo. Vláda Slovenskej republiky prijala v predchádzajúcom volebnom období myšlienku novelizácie stavebného zákona. Vzhľadom viac »

K novelizácii stavebného práva 2. možnosť pro-rodinného rozmeru v novom stavebnom zákone

17.05.2016

V sérii blogov na tému novela stavebného zákona sa ako zástupca nevládnej organizácie snažím poukazovať na niektoré inšpiratívne momenty, ktoré so sebou prináša stavebné právo. Beriem viac »

vojak, afganistan

Pri útoku v Afganistane sa zranilo päť českých vojakov

18.10.2018 06:14

Len pred pár týždňami neďaleko základne Bagrám v provincii Parván zahynuli traja českí vojaci.

ropa

Šejkovia hrozia ropnou krízou

18.10.2018 06:00

Jeden z najväčších exportérov ropy na svete pohrozil priškrtením kohútikov. Zníženou ťažbou ropy spôsobený nedostatok pohonných hmôt môže otriasť svetovou ekonomikou.

ebola

Epidémia eboly v Kongu zatiaľ nepredstavuje celosvetové riziko

17.10.2018 23:24

Od začiatku vypuknutia epidémie v júli tohto roka tu zahynulo nakazením sa ebolou už 211 osôb.

Saudská Arábia, novinár, zmiznutie, nezvestný Džamal Chášukdží , Istanbul

Trump žiada Turecko o poskytnutie nahrávok súvisiacich so zmiznutím Chášukdžího

17.10.2018 22:38

Nemecký minister zahraničných vecí Maas informoval o odložení plánovanej cesty do Saudskej Arábie, kým nebude prípad objasnený.

piry

"Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 73848x
Priemerná čítanosť článkov: 2051x

Autor blogu

Kategórie