Založ si blog

Postoj k Sýrii – otázka cti !

Celý  svet  pozerá s napätím   na vývoj situácie v Sýrii. Môj článok  iste patrí do série  tých protestných,  ale nechcem sa zastávať  Assada .  Hneď v úvode  musím povedať , že režim prezidenta  by iste nevyhral cenu demokracia roku .  Všemocná tajná služba  sleduje svojich občanov a vo väzniciach sa  pravidelne  využíva  vyšetrovací nástroj mučenie .   Dovolím si len  pripomenúť  však aj metódy  tajných služieb USA  ako umelé topenie , sledovanie  svojich občanova , či známy kubánsky welness pre vojnových zajatcov z Afganistanu .  Assad  v tomto svetle pobehuje  niekde medzi Obamom a latinsko-americkým diktátorom  dosadeným CIA .  Aby som bol korektný k tomuto  očnému chirurgovi  zo zapadanými školami  jeho režim je oveľa demokratickejší a liberálnejší  ako režim  amerických  spojencov Kataru a Saudskej  Arábie  .  Proti  tomuto  assadovskému režimu stojí  „ opozícia“ . Bežným nástrojom týchto „demokratov“ je rezanie hláv  za živa,  pojedanie  vnútornosti  vládnych vojakov  ideálne za živa,  či masové vraždenie kresťanov . Nehovoriac,  že časťou tejto opozície je aj Al-kaida,  ktorá bola dôvodom  vojny  v Afganistane  a Iraku. Bavíme sa  o tej demokratickej  opozícií , ktorá je schopná 11 ročného  moslimského chlapca zbičovať  preto že počúva MP3 a hudbu korán  podľa nich zakazuje.

Kto by si myslel,  že logicky by  USA krajina, ktorá ma Boha vo svojej  hymne   a hlási sa  k kresťanstvu  ide po  teroristoch   by sa  veľmi  mýlil.  Naopak  teroristi  a kanibali  sú najbližší spojenci  . Dnes pod vplyvom  chemického útoku sa chystá  ďalšia   vojna.   Kanibali   sa môžu tešiť   na to ako im  americké rakety  uľahčí ovládnutie  Sýrie   a následne   vyhľadanie   kresťanov a umiernených  moslimov .  A chemický  útok čo by dôvod  vojny ? Je všeobecne známy  názor  známej žalobkyne  HAAG-u  – trestného  tribunálu Carli del Ponte .   Ak však čakáme , že USA niekedy priznajú túto skutočnosť  nedočkáme a keďže sami  financujú  teroristov – rebelov  a teda  by sa priznali k napomáhaniu  vojnového zločinu  podobne ako UK a Francúzsko. Takýto scenár je nepredstaviteľný . Kto chce jasný dôkaz  http://slovak.ruvr.ru/2013_05_31/Syrski-ozbrojenci-pripravovali-v-Turecku-dva-chemicke-utoky/ , kto chce a ovláda turecký jazyk  môže si vyhľadať v archívoch  tieto články niečo prebehlo aj našimi médiami.  USA  vedie  o tomto  pokuse  a to je pri zločine  najhoršie  vedomosť,  že niečo zle konám  vedome.

Popis vojnových zločinov a zločinov  proti  ľudskosti  by bol  na veľmi dlhý zoznam . Z právneho hľadiska  je  dôležité  ešte rozhodnutie   medzinárodnej justície ohľadne intervencie  „humanitárneho bombardovania“  Juhoslávie  , ktoré zakazuje  takýto  postup .

Sú chvíle v živote človeka  kedy nemôže mlčať lebo mlčanie  je zločinom.  Sú chvíle v živote národa  kedy stojí pred historickou úlohou aj keď sa ho priamo netýka iba ak morálne.  Takáto  chvíľa dnes  je pred nami všetkými,  ktorí nie sú slepí a hluchí.   Národná rada SR  môže v zmysle  zákona  prijať deklaráciu , ktorou  prejaví  nesúhlas  s útokom voči Sýrii a odsúdi prenasledovanie  kresťanov  v tejto krajine  ako aj  iné zverstvá ( kanibalizmus ) páchané teroristami.  Takáto deklarácia  nebude mať právnu   silu,  ale  bude veľkým  morálnym mementom a inšpiráciu pre  ostatných .   Obzvlášť  je treba apelovať na poslancov,  ktorých marketingovým nástrojom je viera  v Boha . Rovnako  by túto výzvu  mali podporiť aj  predstavitelia slovenských  cirkví .

Drahí čitatelia  svoje blogy  píšem  väčšinou ako prezentáciu  svojich osobných názorov .  Tento je  iný .  Apelujem ním na  česť a morálku všetkých  občanov Slovenska ,  aby dotlačili poslancov  k tomu aby   dali jasné nie  terorizmu a zverstvám,  ktoré už nie sú len v Sýrii ale  ich rukopis je možné  vidieť aj v Egypte a všade  kde islamský extrémizmus dostal cez intervenciu USA zelenú.  

V mene  detí ktoré sú vraždené  a mučené,  v mene  tisícok anonymným  obetí  kresťanov, moslimov  a iných  a pre mňa ako veriaceho aj v mene Boha Vás prosím   neostaňte ticho ! Nie je  dôležitá politická  orientácia  či svetonázor  povedať nie týmto zverstvám ,  je  to  otázka elementárnej ľudskosti  a zdravého rozumu . Zdielajte túto výzvu, alebo  ju preštylizujte- vynechajte moje meno,  ale   šírte ju  aby Slovensko nebolo históriou a budúcimi pokoleniami súdené! Využite sociálne  siete  aby  bol tlak na našich bojazlivých poslancov  aby raz  za čas pochopili  čo je to česť a morálka!

Pripájam   link, ktorý hovorí  o situácia v Sýrii s pohľadu prenasledovania kresťanov , čim nechcem  relativizovať  moslimské obete :  http://www.postoy.sk/krestanski_vodcovia_zasah_syria

Dorothy Dayová

08.11.2016

Veľmi rád čítam amerického autora jezuitu Jamesa Martina. Jeho knihy sú mnohokrát veľkým povzbudením a napriek tomu, že sú presiaknuté katolíckom duchom môže ich čítať každý bez ohľadu viac »

STOP vyvlastňovaniu lajdáctvom ministerských úradníkov . .. ?

30.08.2016

Každý právnik ma svoju právnickú srdcovku. Pre mňa je to stavebné právo. Vláda Slovenskej republiky prijala v predchádzajúcom volebnom období myšlienku novelizácie stavebného zákona. Vzhľadom viac »

K novelizácii stavebného práva 2. možnosť pro-rodinného rozmeru v novom stavebnom zákone

17.05.2016

V sérii blogov na tému novela stavebného zákona sa ako zástupca nevládnej organizácie snažím poukazovať na niektoré inšpiratívne momenty, ktoré so sebou prináša stavebné právo. Beriem viac »

Národný futbalový štadión

ňUVO má výhrady k podmienkam súťaže a zmluvy na nájom Národného futbalového štadióna

20.01.2019 15:52

Úrad upozorňuje, že môže ísť o prípad vyžadujúci aplikáciu pravidiel podľa zákona o verejnom obstarávaní.

Maroš Šefčovič

Je logické, že Šefčovič nechce byť len kandidátom voličov Smeru, vyjadril sa Erik Tomáš

20.01.2019 15:27

Tomáš je presvedčený, že súčasný podpredseda Európskej komisie (EK) na to má odborný, ale i osobnostný potenciál.

pracovny snem strany smer, Pellegrini, glvac,

O Glváčovi musí rozhodnúť vedenie Smeru, uviedol Erik Tomáš

20.01.2019 15:15

Zdôraznil tiež, že pravdivosť uniknutých informácií z vyšetrovateľského spisu nie je zatiaľ potvrdená.

krádež

Krádež roka z Polusu stále neobjasnená

20.01.2019 15:00

Návštevníkovi kaviarne Polusu ukradli peňaženku so sumou takmer 20 000 eur. Polícia ešte stále nemá páchateľa, aj keď ho pri čine zachytila kamera.

piry

"Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 75866x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie