Založ si blog

Civilizačný armagedon

Priznám sa  som obdivovateľom západnej kultúry a som antikomunista . Tie dva predpoklady hovorím hneď v úvode aby v ďalšom texte nedošlo k omylu . Ak sa bavíme o kultúre pochopiteľne myslím civilizáciu západného sveta od rímskych čias – Augustína,  Benedikta z Nursie, Bernarda z Clarvuix , Tomáša Aqinského , Imanuela Kanta, diela Michalengela a Rodena a mnoho ďalších vecí, ktoré symbolizujú západný svet. Nejak sa nám to však pokazilo.

Dnes je umenie západného sveta pisoár pre ženy, resp. močiaca prostitútka na javisku. Idealizmus prezentuje FEMEN s polonahými sfetovanými mužatkami  a ľudské práva  zrod nových rodov – popretím biologického pohlavia, či percento žien v predstavenstvách obchodných spoločností.  

Rusko, ktoré zďaleka nemalo takú jednoduchú štartovaciu plochu ako západ dnes v plnej miere  nahrádza starý dobrú civilizáciu západu. Či chceme či nie Rusko  sa za Putina vracia do cárskych  čias , je to krajina s impozantným  rozvojom ekonomiky , s minimálnou zadlženosťou a 13 % daňou  z príjmu. Naše  historické  skúsenosti  posledných 60 rokov  v nás môžu  Rusko maľovať červenou farbou . Skutočne nedajú sa poprieť  fenomény ako Stalin a jeho gulagy , ukrajinský hladomor , či sexu chtiví osloboditelia , či priateľská návšteva 1968 . Pri tomto všetkom však nám môže uniknúť jeden podstatný moment,  že aj Rus  bol ten čo pod bičom komunizmu importovaného do Ruska židovskými intelektuálmi trpel. Osnovatelia najväčších zločinov mali kadejaký exotický pôvod a ich obete boli tak Rusi ako Ukrajinci, ako Poliaci v Katyn, tak Slováci a Maďari.

Ale dnes je Rusko iné .Pokiaľ z západnej Európy  počujeme snahy o vyhnanie tradícii z kontinentu a vyhnanie Boha z dokumentov  EU a de facto renesanciu marxizmu.  Rusko sa vracia k tradíciám a kultúrnym korenom civilizácie a nie len to, ale ich aj upevňuje.  Aj podľa Putinových slov jedným z pilierov ruskej štátnej doktríny je pravoslávie. Rusko  teda dnes či budeme alebo nebudeme pri tom škrípať  zubami nahrádza  západ v oblasti kultúry ,hodnôt . Rusko aj ekonomicky  drží svet za  g…e  keďže  ako vieme krytie dolára je dlhopismi, ktoré vlastní Moskva a Peking a naše skvelé Euro je uber alles pupočnou šnúrou napojené na dolár.  Samozrejme netreba zabúdať, že Rusko je aj trh .

Slovensko je na dejinnej križovatke . 25 rokov počúvame na Slovensku jednu už ošúchanú pesničku.

a.)    Slovensko musí patriť do NATO, lebo tam patríme hodnotovo a len NATO nás obráni .Z pohľadu tohto  argumentu  sa však zabúda na subsidiarite kolektívnej ochrany NATO  rovnako aj na prostý logický fakt, že konflikt  z Ruskom  by bol apokalyptický. Tak v podstate platíme do spoločnej kasy, bojujeme vo vojnách, ktoré sa nás netýkajú a vychovali sme generáciu mladých mužov, ktorí môžu tak bojovať kabelkami Gucci  proti agresorovi.  A hodnoty 22 rodov, detskej eutanázie, močiacej umelkyne, či nafetených mužatiek z FEMENU nie sú mojimi a verím, že ani  Vašimi hodnotami.

b.)    Počúvame o vývoji medzinárodného práva, ktorým sa obhajuje  nová a nová agresia Spojených  štátov

c.)     Počúvame o potrebe  byť pri západe,  lebo tam je náš blahobyt , pri západe, ktorý je sám predĺžený teda keby bol firmou už by mal byť dávno  v konkurze pri západe, ktorého trhy sú vyčerpané a ktorý bojuje s explóziou nezamestnanosti . Myslím, že každý občan Slovenska  si všimol ten neskutočný blahobyt tie tisícky km diaľnic neskutočný rozvoj, ktorý nám za posledné obdobie  západ priniesol. A to ešte nemáme ten tradičný západný duch demo- demokracie ,napríklad  stále  sa u nás nestrieľa do robotníkov  plastovými nábojmi .

d.)    A hlavne  ten refrén Rusko je zlé. Rusko je komunistické .EU nie je komunistická hoci  napĺňa do detailov  komunistický manifest a jej predstavitelia  majú marxistickú minulosť .  USA, ktoré zbombardovali  tretiu krajinu- Afganistan  pri 11./9, lebo mali podozrenie  na podporu  tohto teroristického činu , hoci sa všeobecne  vedelo že Bin Ladín ma zázemie v Saudskej Arábii ( spojenec USA) sú dobré a zásah bol legitímny, Rusko, ktoré ma istotu že lynčujú Rusov  na Ukrajine  hľadá trpezlivo diplomatické riešenie je zlé .

Táto pesnička má svoje coververzie,  ale najmä refrén sa nemení.

Ukrajina  je nešťastím . Trpela  za boľševika- trpí teraz.  To sú fakty  rovnako  ako aj, že ukrajinskú krízu vyvolali nepokoje na ktorých sa zúčastňovali predstavitelia EU a USA . Hlavný podporovateľ teroristov , vyšetrovaný v súvislosti s Bengázi americkým kongresom McCain  mal svoje  krvavé paprče aj na kyjevskom  námestí.  Aj to, že majdan prišiel po Sýrii kde USA dostalo na frak .To sú tiež fakty, ktoré nikto nezmení. Rovnako ako fakt, že Ukrajinci majú právo rozhodnúť o svojom osude sami bez Moskvy aj bez Washingtonu .

Priatelia svet nie je ideálny. Ukrajina je kosťou o ktorú sa bijú dvaja psy. Jeden je vyhladovaný a šteká a hryzie celý svet  stačí len podozrenie na ropu. Druhý sa stihol dostať do kondičky  hoci mu svet už predpisoval injekciu na utratenie a naberá dych . Ak niekto má pocit,  že žijeme  v ideálnom svete bez  záujmov bánk, veľmocí  a nadnárodných  korporácii treba rýchlo prestať  buď s konzumáciou alkoholu, alebo tvrdých drog.  Teda  vždy výber  riešení v medzinárodnej, ale aj národnej politike je len z možných  rozumej reálnych  alternatív nie z ideálnych  vysnívaných.  Slovensko ma všetky logické dôvody  na to aby minimálne v časti vojenskej  opustila vlak NATO, ktorý vedie nenažratý a vyhladovaný šialenec, ktorého vlastná mena  visí na ruských a čínskych  trakoch

V ekonomickej oblasti si treba  jednu otázku a kladiem  ju za Vás  všetkým proamerickým  aktivistom , politikom a novinárom . Ak by išlo o Vaše súkromné peniaze , nehnuteľnosti a podobne investovali by ste ich do podniku , ktorý falšuje účtovníctvo ( Grécko) , ktorého výsledok ( eur)je pupočnou šnúrou  naviazaný na menu( dolár),  ktorá je krytá dlhopismi, ktoré vlastní konkurencia ( Rusko /Čína)a ktorá miesto poctivej reštruktúry  kamufluje a prehlbuje svoju zadlženosť? Alebo  by ste ich investovali do podniku, ktorý prešiel „ reštruktúrou“ má vlastné zdroje ( ropu, plyn) vynikajúci rast a minimálnu zadlženosť ?

 

Nie som nekritický voči Rusku , nemyslím si, že ich prezident je askéta žijúci cnostný život, bez minulosti a nemyslím si, že v rusoch  natrvalo zaspal malý imperátor . Ale vyberám si  z možného . A rovnako ak niekto zastaví Spojené štáty v ich spanilých  bombardovacích jazdách  je to Rusko. Ak niekto je ekonomickou nádejou pre Slovensko je to Rusko . A navyše  ruské hodnoty ak už nie sú priamo mojimi hodnotami majú k nim suverénne najbližšie , iste bližšie ako marxistický Brusel.

Napriek  tomu konečne by sme sa mali snažiť byť autonómny vo svojich  rozhodnutiach . Blízkosť – mentálna , ekonomická Ruska  by nemala  spôsobiť stratu vedomia,  že toto je Slovensko so svojimi záujmami a so svojim hlavným  mestom Bratislavou ( teda možno novinka,  ale nie Bruselom, nie Moskvou ani Washingtonom ) .

 

 

Dorothy Dayová

08.11.2016

Veľmi rád čítam amerického autora jezuitu Jamesa Martina. Jeho knihy sú mnohokrát veľkým povzbudením a napriek tomu, že sú presiaknuté katolíckom duchom môže ich čítať každý bez ohľadu viac »

STOP vyvlastňovaniu lajdáctvom ministerských úradníkov . .. ?

30.08.2016

Každý právnik ma svoju právnickú srdcovku. Pre mňa je to stavebné právo. Vláda Slovenskej republiky prijala v predchádzajúcom volebnom období myšlienku novelizácie stavebného zákona. Vzhľadom viac »

K novelizácii stavebného práva 2. možnosť pro-rodinného rozmeru v novom stavebnom zákone

17.05.2016

V sérii blogov na tému novela stavebného zákona sa ako zástupca nevládnej organizácie snažím poukazovať na niektoré inšpiratívne momenty, ktoré so sebou prináša stavebné právo. Beriem viac »

plyn, energie

Nemci o hrozbách pre Nord Stream 2 od USA: Nemecko je právny štát

20.01.2019 15:53

Nemecký spolkový minister hospodárstva Peter Altmaier odpovedal na hrozby sankciami zo strany USA stručne: "Nemecko je právny štát".

Národný futbalový štadión

ÚVO má výhrady k podmienkam súťaže a zmluvy na nájom Národného futbalového štadióna

20.01.2019 15:52

Úrad upozorňuje, že môže ísť o prípad vyžadujúci aplikáciu pravidiel podľa zákona o verejnom obstarávaní.

Maroš Šefčovič

Je logické, že Šefčovič nechce byť len kandidátom voličov Smeru, vyjadril sa Erik Tomáš

20.01.2019 15:27

Tomáš je presvedčený, že súčasný podpredseda Európskej komisie (EK) na to má odborný, ale i osobnostný potenciál.

pracovny snem strany smer, Pellegrini, glvac,

O Glváčovi musí rozhodnúť vedenie Smeru, uviedol Erik Tomáš

20.01.2019 15:15

Zdôraznil tiež, že pravdivosť uniknutých informácií z vyšetrovateľského spisu nie je zatiaľ potvrdená.

piry

"Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 75873x
Priemerná čítanosť článkov: 2108x

Autor blogu

Kategórie