Založ si blog

Ako sa stať intelektuálom kaviarenského typu v piatich krokoch ? ( bonus stručný návod pre aktivistov)

Keď vidím  akým zmätkom prechádzajú pravicovo-lavicovo a liberálne orientovaní intelektuáli  kaviarenského typu a na aké prekážky naráža  antifašistická inteligencia ;  po tom ako  uschli  moje oči od  sĺz ,rozhodol som sa  napísať  stručný návod a pomôcť  tak týmto mojim priateľom.  No je to ťažké ! Najmä ak si zvolíte vyšší level  teda byť pravicovým intelektuálom kaviarenského typu . O náročnosti tejto cesty svedčí aj celkový počet členov SDKU-DS a OKS dokopy.  Ale tvrdou  prácou na sebe sa dá zvládnuť  aj tento level. O niečo ľahšie, ale  aj tak náročné je  byť ľavicovým intelektuálom kaviarenského typu. Vzhľadom  k tomu, že  medzi nimi je len imidžový rozdiel budem ich súhrne označovať za intelektuálov kaviarenského typu. Tak drahý priateľu zo slušnej spoločnosti viď vyššie  poďme na cestu.

  • Krok prvý – intelektuálny pocit. Tak je zrejmé na to treba školy. Aké školy sú vhodné ? No keďže každá škola ma svoje pravidlá a tým logicky zotročuje  tvoju budúcu slobodomyseľnú kreativitu  najlepšie mať vlastný odbor napr.  ufologia , alebo vplyv porna na zobrazenie sexuality ( reálne  názvy bc. prác )či Vplyv Ferda mravca na predškolskú mládež. Krajnou možnosťou je  politológia , sociológia, alebo filozofia – vítanou možnosťou naopak je kulturológia   rodová rovnosť. Vzdelanie však nie je všetko , pravidelne musíš čítať  odporučenú literatúru, ktorá dodá správny image tvojmu kaviarenskému pôsobeniu. Jednoznačne ak nemáš na stole pohodený denník N , alebo Týždeň zabudni, že raz bude z teba správny intelektuál. Pre rozmanitosť názorov veľmi odporúčam Nové slovo. Intelektuálny pocit samozrejme len potvrdí láska k umeniu. Film v trvaní 2 hodín, ktorý zobrazuje strom ako sa mení počas ročných období, močiaca umelkyňa  na javisku, ruský rebelant proti fašistickému Putinovi, ktorý si pribíja pohlavie na červenom námestí v Moskve sú skvelé návody ako na to. Posledná vec k dodaniu správneho pocitu je vyzerať extravagantne. Pokiaľ si obézny a si na to hrdý je to super, ale máš veľmi veľa  iných rozmanitých možností takže netreba byť zúfalý v žiadnom prípade .
  • Vzťah k národu. Správny intelektuál kaviarenského typu pohŕda vlastným národom , a v športe  kadenie do vlastného hniezda hrá prvú ligu. Je to ťažké uznávam, kde sú tie časy keď správna intelektuálna kaviareň mohla hovoriť  o jednotnom  československom národe  a na ostatných pozerať ako na sedliakov  a hej- Slovákov. Nuž treba na sebe pracovať nič nie je zadarmo, veľmi  pomáha  v danej problematike  častá a intenzívna konzumácia THC.  Rovnako  treba pristupovať k viere. Náboženstvo je ópium ľudstva a verí len jednoduchý človek s nižším intelektom . Samozrejme toto sa netýka  viery v existenciu zbraní hromadného ničenia  v Iraku a či iné skutočnosti . Nezabudni v tomto bude,  že musíš vedieť aj smútiť  správnym spôsobom. Vražda  intelektuálov Charlie Hebdo je holokaust tohto storočia. Status na FB Je suis Charlie Hebdo je to minimum čo môžeš urobiť. Pozor, ale vyvraždenie kresťanov neexistujúcimi teroristami v Sýrii napr. je moskovsko-vatikánska konšpirácia, ktorú treba jednoducho odignorovať.
  • Pohľad na medzinárodne skutočnosti musí byť tiež jasný. Pri napr. Kosove by si mal jednoznačne tlieskať právu na sebaurčenie Albánsko- Kosovského národa, zavŕšenie demokratizácie pod vedením humánnej kandidátky na Nobelovu cenu mieru- Kosovskej oslobodeneckej armády. Nedáš  sa zmiasť Putinovou propagandou a jeho agentmi. Naopak pri Kryme vieš veľmi dobre akým hrubým násilím prechádzali obyvatelia Krymu pod hlavňami  Putinových vrahov, ktorí ich prinútili hlasovať za pripojenie k Rusku.  Mal by si sledovať poctivo aj trendy sociálneho inžinierstva najmä bruselskej  formácie. V tomto momente  je potrebné zdôrazniť, že systematickým pľuvaním na Putinových agentov, ktorí sa kriticky  vyjadrujú k bruselskej agende môžeš zvýšiť  svoje schopnosti  podľa bodu  2 .
  • V neposlednom rade je dôležité budovanie jednoznačného antifašistického postoja.  Nedáš sa však zmiasť platenými  agentami Moskvy, ktorí blúznia o fašistoch na Ukrajine. Jasným dôkazom pre teba, že ide proruskú propagandu je fakt, že Fedor  Gál,  ktorý trpel v koncentračných táboroch ako žid nemá problém dať si placku Pravého sektora  a on ako ikona intelektuálnej kaviarne predsa musí vedieť najlepšie čo a ako. Naopak tvoje prísne  oko sa  zameria na fašistov vnútri štátu. Fun club banskobystrického župana a spol.  sú jasní,  ale sú aj skryté fašistické hrozby . Mnohí katolícky a pravoslávny farári a predstavitelia Cirkví, Matica Slovenská a mnohí jednotlivci. Vďaka poctivému štúdiu materiálov viď bod 1 však nemáš problém ich odhaliť. V konečnom  dôsledku  o tom čo je fašizmus nebude ako v nejakej  diktatúre  rozhodovať zákony a súdy, ale len a len naša demokratická a slobodná tlač. Ak si poctivo zvládol bod 1. s týmto nebudeš mať problém, ale vzhľadom k bodu 2 ti môže pravidelne opakovanie NO PASARAN pred zrkadlom pomôcť aj k zlepšeniu výsledkov v iných bodoch . Stále sa treba vrátiť aj k pomoci THC ak by to nešlo inak. Súčasťou tvojho antifaštického postoja  a slobodomyseľného postoja  je  aj zmysel  pre humor. Karikatúra Mohameda,  alebo Krista je veľmi zábavná forma slobody prejavu.  Ale aby si dokázal, že nie si anarchista aj sloboda  prejavu má svoje hranice odtál potál ako hovorí známy pravicový intelektuál kaviarenského typu Osuský, napr. pri holokauste.
  • Odhaľovanie konšpirácie. Posledný krok – dokonalosť správneho  intelektuála  kaviarenského typu.  Treba neustále  odhaľovať  konšpirácie  ľudí s nižším IQ,  alebo platených  Putinových  agentov . Ako  pomôcka  pozri bod 1 . Dennik N a iná literatúra ti pomôže sa zorientovať v tom, že prítomnosť  ruskej  armády  na Ukrajine  je fakt potvrdený USA. Prítomnosť  americkej  armády na Ukrajine je proruská propaganda  a konšpirácia. Môžeš naraziť aj na problémy. Napríklad USA potvrdia, že v Sýrii neexistuje teroristická opozícia voči Assadovi, ale len mierumilovná demokratická opozícia s ružami v rukách a o niekoľko rokov USA povedia, že predsa len nejaký terorista sa tam sem tam mihne.  V tomto  sa ty, ale nedáš pomýliť keďže Putin pravidelne  zatvára  svoju opozíciu  na Sibír vid Pussy Riot a to je  dôležité nehovoriac o potlačený slobode prejavu Krymských Tatárov .

 

Bonus  pre aktivistov. Správny  aktivista  by mal byť videný . Treba si budovať inštinkt vtrepania sa  pred kameru preto je dobré robiť si nácvik napr. pred  technickou kamerou v shoppingu. Správny aktivista sa musí dať aspoň raz za čas odviesť v putách  na protifašistickej akcii. Ak to nie je možné lebo tí ignoranti v polícii nechcú zakročiť , treba sa aj sám hodiť o zem a rýchlo sa dať odfotiť v správnej póze ideálne pri nejakom policajtovi.

Priatelia viem, že možností ako zdokonaliť  život kaviarenského intelektuála je mnoho. Iste ak zvládneš všetkých 5 bodov si na najlepšej ceste. Tak veľa zdaru drahá kaviareň….

Dorothy Dayová

08.11.2016

Veľmi rád čítam amerického autora jezuitu Jamesa Martina. Jeho knihy sú mnohokrát veľkým povzbudením a napriek tomu, že sú presiaknuté katolíckom duchom môže ich čítať každý bez ohľadu viac »

STOP vyvlastňovaniu lajdáctvom ministerských úradníkov . .. ?

30.08.2016

Každý právnik ma svoju právnickú srdcovku. Pre mňa je to stavebné právo. Vláda Slovenskej republiky prijala v predchádzajúcom volebnom období myšlienku novelizácie stavebného zákona. Vzhľadom viac »

K novelizácii stavebného práva 2. možnosť pro-rodinného rozmeru v novom stavebnom zákone

17.05.2016

V sérii blogov na tému novela stavebného zákona sa ako zástupca nevládnej organizácie snažím poukazovať na niektoré inšpiratívne momenty, ktoré so sebou prináša stavebné právo. Beriem viac »

Maroš Šefčovič

Je logické, že Šefčovič nechce byť len kandidátom voličov Smeru, vyjadril sa Erik Tomáš

20.01.2019 15:27

Tomáš je presvedčený, že súčasný podpredseda Európskej komisie (EK) na to má odborný, ale i osobnostný potenciál.

pracovny snem strany smer, Pellegrini, glvac,

O Glváčovi musí rozhodnúť vedenie Smeru, uviedol Erik Tomáš

20.01.2019 15:15

Zdôraznil tiež, že pravdivosť uniknutých informácií z vyšetrovateľského spisu nie je zatiaľ potvrdená.

krádež

Krádež roka z Polusu stále neobjasnená

20.01.2019 15:00

Návštevníkovi kaviarne Polusu ukradli peňaženku so sumou takmer 20 000 eur. Polícia ešte stále nemá páchateľa, aj keď ho pri čine zachytila kamera.

Denisa Saková

Následky snehovej kalamity mohli byť miernejšie, tvrdí Saková

20.01.2019 13:51

Saková uviedla, že práce sa v súčasnosti orientujú na odvážanie snehu z postihnutých obcí, čo je aj prevencia pred povodňami.

piry

"Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 75863x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie